Daynex İnternet Teknolojileri

Daynex Resmi Blog

E-Ticarette İşlem Başına Tutar 174 TL

Yorum bırakın

e-ticaret-daynexBankalararası Kart Merkezi ( BKM ) 2012 e-ticaret verilerine göre sanal mağazalardan alışveriş yapan kişilerin işlem başına harcadıkları paralarda da artış meydana geldi.

 

2012 yılında internet üzerinden kayıtlı 162 milyon adet işlem gerçekleşti. Bu işlemler neticesinde işlem başına düşen miktar 2012 yılında 174 TL olarak belirlendi. 2011 yılında 164 TL olan bu rakamın bir yılda 10 TL’lik bir artış gösterdiği görülüyor.

 

Artık E-Ticaret Tercih Ediliyor

Veriler incelendiğinde internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin büyük tutara sahip mal ve hizmetleri de internet üzerinden aldıkları görülüyor. E-ticaret sitelerinde ürünlerin dışarıdaki mağazalara oranla genellikle daha ucuza satılması, ücretsiz kargo gibi avantajlarının bulunması gibi nedenler alışveriş yapmak isteyen kişilerin e-ticareti tercih etmesine neden oluyor.

 

İnsanların alışverişe çok zaman ayıramadıkları günümüzde e-ticaret sayesinde yerinden kalkmadan istediği ürüne erişim imkanı sağlanması insanların e-ticareti bu denli çok tercih etmesini sağlıyor.

 

Ticaret Sanal Dünyada Yaşanıyor

Veriler e-ticaretin öneminin ne kadar arttığını gösteriyor. Artık ticaret sanal dünyada yaşanıyor. Bu açıdan e-ticaret sektöründe yer almak isteyen girişimciler bir e-ticaret sitesi kurarak sektörde faaliyet göstermeye ve satış yapmaya başlayabiliyor.

 

E-Ticareti Yönetmek Çok Kolay

Yönetimini ve kullanımını kolaylaştırdığımız e-ticaret sitesi paketlerimiz sayesinde daha önce hiç e-ticaret tecrübesi olmayan kişiler bile e-ticarete atılarak ürün satmaya ve para kazanmaya başlıyor.

 

Sizde Her Gün Büyüyen Bu Sektörde Yer Almak, Kendi İşinizin Patronu Olmak İçin Size Sunduğumuz Fırsatı Kaçırmayın.

 

Daynex İnternet Teknolojileri ile Günde 2 TL Ödeyerek Büyüyen E-Ticaret Pastasından Payınızı Alın. Kampanyamızın Detaylarını Okumak İçin Tıklayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s